Piatok12. júl 2024, meniny má Nina, zajtra Margita

Sulík Ficovi: Nemusím si nechať darovať veci od manželky, ktorú podvádzam s milenkou

Richard Sulík
Richard Sulík (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA – Robert Fico podľa Richarda Sulíka podvádza svoju manželku s milenkou. „Firma Fax and Copy vám naozaj leží v žalúdku. Ale je to zdroj mojich oficiálnych príjmov, z ktorých fakt žijem. Na rozdiel od vás si potom môžem kúpiť veci, ktoré chcem a nemusím si ich nechať darovať od manželky, ktorú podvádzam s milenkou,“ povedal šéf NR Ficovi.

Narážal na Ficove drahé hodinky, ktoré mu podľa šéfa Smeru-SD darovala jeho manželka. Šéf SaS zároveň Fica upozornil, že svojim poslancom príkaz fotiť si svoje hlasovacie lístky nedával a nebolo tak porušené ústavné pravidlo o slobodnom výkone poslaneckého mandátu, ako to tvrdí Fico. Šéf Smeru-SD dnes protestoval proti stredajšiemu postupu poslancov SaS, ktorí si počas tajnej voľby generálneho prokurátora fotili svoje hlasovacie lístky.

"Urobiť si fotku je moje dobré právo, nikto to robiť nemusí, keď nechce. Tajnosť voľby však porušili tí ľudia, ktorí fotili našich poslancov a cez chrbát im nahliadali, že čo tam robia. To je skutočné porušenie tajnej voľby," dodal Sulík. Fico dnes opäť protestoval proti postupu poslancov SaS.

"Podľa nás je to hrubé porušenie ústavného pravidla o slobodnom výkone poslaneckého mandátu. To, čo ste predviedli, je výsmech demokracie a inštitútu tajnej voľby. Mrzí ma to o to viac, lebo pán Sulík minulý týždeň povedal, že akýkoľvek kontrolný mechanizmus tajnej voľby by bol porušením ústavy a že on bude výrazne proti. Napriek tomu podporoval to, čo jeho poslanci urobili," argumentoval Fico. Sulíka požiadal, aby dnešné druhé kolo voľby šéfa prokurátorov bolo naozaj tajné.

"NR SR nie je Fax and Copy, nie je to o fotografovaní a kopírovaní," narážal na bývalú Sulíkovú firmu. Vystúpenie predsedu parlamentu vyvolalo ostré reakcie najmä poslancov Smeru-SD. V sále sa dokonca ozvala výzva, aby Sulíka vyviezla ochranka.

"To, čo ste tu predviedli, to bolo jedno nechutné divadlo a ak máte kúsok súdnosti, mali by ste odstúpiť z funkcie. Nedorástli ste do nej a dnes je vaša osoba najväčšou hanbou tejto vládnej koalície," odkázal Ján Podmanický (Smer-SD). Sulíka pritom nazval nafúkaným zbohatlíkom, ktorý si myslí, že parlament je jeho firma. Ľuboš Martinák (Smer-SD) sa domnieva, že Sulík klesol ešte pod hlbšiu úroveň ako je tá, "na ktorú sme u vás zvyknutí".

Reakcia lídra SaS bola podľa Roberta Kaliňáka (Smer-SD) hodná škôlkara. "Keď niekto trafí niekoho do živého, tak ten začne prskať ako prskavka. Dlho som si myslel, že Jána Ľuptáka nikto neprekoná. Chcem vám zablahoželať, že ste ho prekonali," povedal. To, že to Sulík so svojím vystúpením prehnal, si myslí dokonca aj jeho stranícky kolega Igor Matovič.Tu bude player
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu