Fronc povedie KDH do eurovolieb | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Fronc povedie KDH do eurovolieb

Martin Fronc
Martin Fronc
Zdroj: SITA
27.09.2008 21:00

BRATISLAVA - Kandidátku Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) v budúcoročných voľbách do Európskeho parlamentu (EP) povedie podpredseda strany a exminister školstva Martin Fronc.


Dnes o tom v Bratislave rozhodli členovia celoslovenskej Rady KDH. Rešpektovali tak odporúčanie straníckeho predsedníctva. Členovia rady však zmenili odporúčanie predsedníctva na ďalších miestach. Dvojkou na kandidátke bude súčasný europoslanec Ján Hudacký.

Toho predsedníctvo odporúčalo zaradiť až na štvrté miesto. Trojkou je súčasná europoslankyňa Anna Záborská, ktorá bola pred štyrmi rokmi líderkou KDH v eurovoľbách. Miesto v prvej trojke sa neušlo ďalšiemu dnešnému europoslancovi Miroslavovi Mikolášikovi. Ten bude na budúci rok kandidovať zo štvrtého miesta.

Ako uviedol dnes na tlačovej besede predseda KDH Pavol Hrušovský, ani jeden z prvej trojky nie je lídrom. "Spolieham sa na tím, ktorý potiahne KDH do Europskeho parlamentu,“ vyhlásil Hrušovský. Jeho cieľom je obhájiť pozície z posledných volieb, v ktorých KDH získalo troch europoslancov. Podľa Fronca na rokovaní rady bola súťaž, ale odteraz kandidáti tvoria jeden tím.

V europarlamente chce presadzovať tradičné hodnoty. Záborská uviedla, že si po schválení kandidátky nevie vybrať medzi sklamaním a výzvou. K rozhodnutiu rady sa stavia skôr optimisticky.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články