BRATISLAVA – Májové počasie nám dáva poriadne zabrať. Pre nadchádzajúce májové dni pre nás meteorológovia naďalej nemajú dobré správy a pre posledné tri dni hlásia ďalšie ochladenie. Z hlbokého podpriemeru sa ale v mesiaci jún prehupneme rovno do poriadnych horúčav.
Máj sa podľa odborníkov zapíše do histórie ako jeden z najchladnejších mesiacov. Teplotný podpriemer možno dokonca očakávať aj posledné májové dni. A hoci teploty pripomínajú skôr teplú jeseň, už v priebehu júna nás čaká poriadny šok, informuje Počasie a Radar.
Maximálne denné teploty pre posledné májové dni sa budú pohybovať od 13 do 22 stupňov Celzia, čo je aj podľa odborníkov výrazný podpriemer. Mesiac jún ale prinesie poriadny zvrat. Smerom k Slovensku sa blížia dva hlavné tlakové útvary, ktoré budú formovať počasie. Na začiatku meteorologického leta sa k nám z juhozápadnej Európy presunie tlaková výš. Po jej zadnom okraji bude prúdiť na naše územie teplý vzduch z Afriky.
Ten výrazne ovplyvní teploty a od nedele 1. júna by sa teploty mohli pokojne vyšplhať až k 28 stupňom Celzia. Tie nasledujúce dni nevylučujú ani teploty prekračujúce hranicu 30 stupňov Celzia. Tlaková výš tak okrem príjemného oteplenia môže zároveň spôsobiť poriadny teplotný šok. A ako to už býva zvykom s pribúdajúcimi stupňami sa na niektorých miestach môžu vyskytnúť aj prvé letné búrky.