Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Falošná vyšetrovateľka si získala seniora: Okradla ho o 4300 eur

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Neznáma páchateľka okradla v bratislavskej Petržalke seniora o 4300 eur. V telefonáte sa vydávala za policajnú vyšetrovateľku. Polícia Bratislavského kraja o tom informovala na sociálnej sieti.

Páchateľka mala podľa polície seniorovi zavolať s tým, že jeho dcéra spôsobila dopravnú nehodu. Mala pri nej zraziť dievčatko, ktoré utrpelo vážne zranenia. "Vyšetrovateľka" mala informovať seniora, že ak im nedá všetky doma nasporené peniaze, tak jeho dcéru "zatvoria". "Vystrašený senior pre záchranu svojej dcéry dal do obálky všetky svoje úspory, ktoré následne podľa pokynov páchateľa vyhodil z okna," uviedli policajti. Doplnili, že po tom, čo obálka dopadla na zem, senior videl neznámu osobu, ako ju zdvihla a utiekla na neznáme miesto.

archívne video

Polícia preveruje bombovú hrozbu na súdoch po celom Slovensku (Zdroj: TASR/Michal Svítok, Daniela Serišová)

Polícia v tejto súvislosti žiada ľudí, aby informovali svojich starších príbuzných o praktikách podvodníkov. Apeluje, aby si vždy overili, či skutočnosti uvádzané v telefonáte s neznámou osobou sú založené na pravde. "V žiadnom prípade neverte neznámym osobám, aj keď majú o vás a vašich blízkych podrobné informácie," dodali policajti.

Viac o téme: PáchateľkaSeniorPolícia PeniazeKrádež
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu