Utorok18. jún 2024, meniny má Vratislav, zajtra Alfréd

Pozor! Z trhu sťahujú obľúbenú potravinu: Podľa oborníkov nie je vhodná na konzumáciu

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Regionálna veterinárna a potravinová správa z trhu sťahuje známu potravinu. Z jedla totiž odobrali vzorku a zistili, že nie je vhodná na konzumáciu.

Odborníci z trhu sťahujú výrobok K Classic Kalifornské jadrá vlašských orechov 200g, ktorý bol dodaný do obchodu z Česka a vyrobený v Nemecku. Regionálna veterinárna a potravinová správa v obchode Kaufland totiž odobrali vzorku tohto výrobku a zistili, že "vzorka bola nevhodná na ľudskú spotrebu pre neprijateľnú vôňu (cudzia, nepríjemná, po oxidácii) a chuť (cudzia, zvieravá, horká a po oxidácii). Tým bol porušený článok 14 ods. 1 a ods. 2 písm. b) Nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (EÚ) č. 178/2022 z 28. januára 2002," skonštatovala Štátna veterinárna a potravinová správa na webe.

archívne video

Štát sa konečne postará o to, aby ceny potravín nestúpali, hovorí Richard Takáč (Zdroj: TASR/Jakub Kotian)

Odborníci preto pristúpili k radikálnemu kroku a produkt stiahli z predaja. Regionálna veterinárna a potravinová správa "nariadila subjektu zabezpečiť informáciu pre konečného spotrebiteľa o nevyhovujúcom výrobku na viditeľnom mieste. Spoločnosť Kaufland Slovensko v.o.s. všetky opatrenia splnila a na príslušný orgán doručila protokol o likvidácii nevyhovujúceho tovaru," dodali.

Konkrétne ide o produkt K Classic Kalifornské jadrá vlašských orechov 200g s dátumom minimálnej trvanlivosti 24.11.2024, označenie výrobnej dávky: L-08-06-0006257.

Viac o téme: SťahovaniePotravinyKaufland
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu