Nedeľa26. máj 2024, meniny má Dušan, zajtra Iveta

Slovenská inšpekcia životného prostredia má novú generálnu riaditeľku: Je ňou Anna Calpašová

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Novou generálnou riaditeľkou Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) sa stala Anna Calpašová. Generálny tajomník služobného úradu Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Marek Chovan ju v pondelok uviedol do funkcie. Informoval o tom dbor komunikácie MŽP SR.

archívne video

MŽP podporí sumou takmer 470 mil. eur ekologizáciu šiestich podnikov, najviac dostane US.Steel (Zdroj: TASR/Martina Kriková)

MŽP deklarovalo, že nová generálna riaditeľka SIŽP chce v novej pracovnej pozícii využiť svoje skúsenosti s riadením procesov na komunálnej úrovni.

V minulosti pôsobila na Okresnom úrade Bratislava

"Ambíciou novej generálnej riaditeľky SIŽP je pokračovať v profesionalizácii inšpekcie životného prostredia a administratívnom zjednodušovaní procesov, ktoré prinesú lepšiu efektivitu vykonávania štátneho dozoru vo veciach starostlivosti o životné prostredie," uviedlo MŽP. Priblížilo, že nová generálna riaditeľka v minulosti pôsobila na Okresnom úrade Bratislava, kde pracovala ako vedúca oddelenia starostlivosti o životné prostredie a aj ako vedúca oddelenia starostlivosti o životné prostredie a územné plánovanie. Neskôr na Miestnom úrade Bratislava - Staré Mesto mala na starosti predovšetkým oblasť životného prostredia, verejného poriadku a správnych konaní.

Ministerstvo zároveň avizovalo, že doterajšia generálna riaditeľka SIŽP Katarína Jankovičová sa vracia na ministerstvo životného prostredia, kde bude pôsobiť vo funkcii generálnej riaditeľky sekcie posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Viac o téme: Slovenská inšpekcia životného prostrediaSIŽPAnna Calpašová
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu