Pondelok27. máj 2024, meniny má Iveta, zajtra Viliam

Veľký politický návrat Milana Krajniaka: Po odchode od Kollára ide zabojovať o lukratívny flek!

(Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

BRATISLAVA - Mimoparlamentnú stranu Kresťanská únia (KÚ) povedie do eurovolieb exminister práce a bývalý podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak. Za prioritu v Európskom parlamente (EP) považuje strana zachovanie práva veta a suverenitu Slovenska. KÚ ide do eurovolieb samostatne.

"Chceme otvorene a nahlas presadzovať témy a záujmy Slovenska - suverénne formou i obsahom, autenticky, s rešpektom a úctou k našim partnerom v európskom spoločenstve, ktorého sme súčasťou," zdôraznila predsedníčka KÚ Anna Záborská.

archívne video

Milan Krajniak o svojej nástupkyni: Prezidentka sa rozhodla spolupracovať s tým, koho pozná (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Krajniak pripomenul, že KÚ chce dať ľuďom na Slovensku pri ich voľbe alternatívu, aby sa nemuseli rozhodovať iba medzi lídrom Smeru-SD Robertom Ficom a jeho spojencami alebo Progresívnym Slovenskom (PS) a jeho spojencami. "Chceme zastupovať v europarlamente aj na Slovensku ľudí, ktorí vyznávajú kresťanské a konzervatívne hodnoty, a ktorí chcú suverénnu a samostatnú konzervatívnu politiku. Budeme chrániť život, kresťanské hodnoty, rodinu, deti pred LGBTIQ+ a transgender ideológiou a brániť Slovensko pred progresívnou ideologickou kolonizáciou," priblížil. Kompletnú kandidátku predstaví strana v najbližších týždňoch. Voľby do EP sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do eurovolieb najneskôr 10. marca.

Viac o téme: LíderEurovoľbyPriorityKandidát Milan KrajniakKresťanská únia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu