Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

Ukrajina si po dvoch rokoch ruskej agresie zaslúži podporu, tvrdí Šimečka

Michal Šimečka
Michal Šimečka (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Ukrajina si po dvoch rokoch ruskej agresie zaslúži maximálnu podporu od svojich spojencov a susedov. Vyhlásil to podpredseda Národnej rady (NR) SR a líder PS Michal Šimečka pri príležitosti druhého výročia ruskej invázie na Ukrajinu. Lídrov vládnej koalície vyzval, aby obnovili vojenskú pomoc Ukrajine a prestali hazardovať s bezpečnosťou a dobrým menom Slovenska.

archívne video

Šimečka k výročiu vraždy Jána a Martiny: Na túto tragickú udalosť sa nesmie nikdy zabudnúť (Zdroj: TASR/Martina Kriková)

"Toto nie je abstraktné utrpenie, toto nie sú abstraktné čísla. Sú za nimi tváre a osudy konkrétnych ľudí, nevinných mužov, žien a detí. A všetko sa to deje hneď vedľa, za našimi hranicami, u nášho suseda," pripomenul Šimečka a poukázal na štatistiky obetí. Podpredseda PS a poslanec Tomáš Valášek poukázal aj na vývoj bojov na Ukrajine. "Ak odoprieme Ukrajine zbrane, nevypukne mier. Pád Avdijivky potvrdil naše slová a usvedčil Smer-SD a Hlas-SD z hanebnej a fatálnej lži," tvrdí.

V sobotu 24. februára uplynú dva roky od okamihu, keď ruský prezident Vladimir Putin skoro ráno v televíznom prejave oznámil začiatok vojenskej invázie na Ukrajinu. Označil ju za "špeciálnu vojenskú operáciu" s cieľom vykonať "demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny". V súčasnosti sa boje odohrávajú na 1500 kilometrov dlhej frontovej línii tiahnucej sa zo severu na juh, pričom Ukrajina je denne vystavená delostreleckým a raketovým útokom ruskej armády.
 

Viac o téme: RuskoUkrajinaVojnaMichal Šimečka
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu