Piatok1. marec 2024, meniny má Albín, zajtra Anežka

Hlavné mesto spúšťa regulované parkovanie PAAS na Pokroku v Novom Meste

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

BRATISLAVA - Hlavné mesto spúšťa v stredu regulované parkovanie v ďalšej časti Nového Mesta. Bratislavský parkovací asistent (PAAS) zavádza v lokalite Pokrok. Parkovanie v nej bude možné len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade parkovného.

Sídlisko Pokrok leží pozdĺž Račianskej ulice v susedstve už spustenej zóny na Tehelnom poli. "Rezidenti v zóne parkujú s rezidentskou parkovacou kartou PAAS a návštevníci po úhrade hodinovej sadzby cez pracovné dni v čase od 8.00 do 24.00," pripomína magistrát s tým, že sadzba je 1,50 eura na hodinu.

video

V Bratislave dnes sneží (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

Hlavné mesto priznáva, že na niektorých uliciach v predmetnej zóne bude ešte s mestskou časťou doznačovať parkovacie miesta a súvisiace vodorovné dopravné značenie, a to v závislosti od počasia. Ubezpečuje, že hlavné zvislé značenie bude osadené, preto pravidlá regulovaného parkovania v stredu platiť začnú.

Rozšírenie zóny NM1

Regulácia tejto lokality predstavuje rozšírenie zóny NM1 - Tehelné pole, kde je systém regulovaného parkovania PAAS spustený od roku 2022. Lokalita Pokrok aj zóna Tehelné pole tvoria spoločne jednu zónu NM1, čo znamená, že rezidenti Pokroku aj Tehelného poľa môžu s rezidentskou parkovacou kartou parkovať v oboch lokalitách.

PAAS, ktorý bratislavská samospráva označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom minulého roka v prvých troch zónach - Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Regulované parkovanie postupne spúšťa mesto aj v iných lokalitách. Tento rok pribudli ďalšie, napríklad v Petržalke, Ružinove, Starom Meste či Novom Meste.

Viac o téme: ParkovanieBratislavaPAASParkovací asistentPokrok
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu