Piatok8. december 2023, meniny má Marína, zajtra Izabela

Vodič jazdil v Prievidzi pod vplyvom alkoholu: Nafúkal takmer 1,5 promile

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

PRIEVIDZA - Policajti obvinili 55-ročného vodiča z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia. Mužovi v Prievidzi namerali v dychu viac ako 1,7 promile alkoholu. Jazdil napriek zadržanému vodičskému preukazu. Informovala o tom v stredu na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

Vodiča Citroëna zastavila a kontrolovala policajná hliadka pred 8.00 h na Košovskej ceste. Vyzvala ho k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k vykonaniu dychovej skúšky. Vodičský preukaz im muž však nepredložil. "Lustráciou policajti zistili, že vodičský preukaz mu od augusta minulého roka zadržal Okresný dopravný inšpektorát v Prievidzi na 40 mesiacov," uviedla polícia.

Archívne video: Žena prekročila na diaľnici rýchlosť o takmer 80 km za hodinu, šoférovala opitá

Žena prekročila na diaľnici rýchlosť o takmer 80 km za hodinu, šoférovala opitá (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

Muža podrobili policajti i dychovej skúške, ktorá skončila s výsledkom 1,69 promile, opakovaná skúška ukázala ešte vyššiu hodnotu, a to 1,73 promile. "Policajti následne vodiča v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a po lekárskom vyšetrení umiestnili do cely," doplnila polícia. O treste muža podľa nej rozhodne súd.

 

🤬🍻🍷🚘VRCHOL NEZODPOVEDNOSTI! JAZDIL S TAKMER DVOMA PROMILE V ČASE ZÁKAZU RIADIŤ MOTOROVÉ VOZIDLÁ 👉Neustále vykonávame...

Posted by Polícia SR - Trenčiansky kraj on Wednesday, August 30, 2023

Polícia znova apeluje na vodičov, aby nezabúdali, že tým, že si sadnú za volant, majú zodpovednosť nielen za svoj život a zdravie, ale aj za životy a zdravie spolujazdcov, ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Viac o téme: Alkohol za volantomPolícia Prievidza
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu