Nedeľa3. december 2023, meniny má Oldrich, zajtra Barbora, Barbara

MySlovensko sa chce zamerať na oblasť digitalizácie: Strana chce rušiť byrokraciu

Strana chce rušiť byrokraciu
Strana chce rušiť byrokraciu (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Mimoparlamentná strana MySlovensko ide do septembrových parlamentných volieb s témou digitalizácie štátu. Chce znížiť počet úradníkov a posilniť iné sektory. Strana sa označuje za politický startup. Uviedla to vo svojom stanovisku, ktoré poskytol generálny tajomník strany Miroslav Seget.

Predsedom a lídrom kandidátky je Štefan Panenka. MySlovensko chce "rušiť byrokraciu, zorganizovať procesy štátu tak, aby ľudia mohli ísť na úrad z obývačky". V priebehu dvoch volebných období chce znížiť počet úradníkov o tretinu. Úradníkov nechce prepúšťať, ale umožniť im odchod do dôchodku alebo do iných sektorov.

Škôlky či domovy dôchodcov

"Uvoľnené budovy úradov premení na domovy dôchodcov, škôlky, štartovacie byty pre mladých ľudí a sociálne odkázané skupiny obyvateľstva a naplní ich zdravotnými pracovníkmi a učiteľmi. Súčasne tento proces otvorí potrebnú a dlho odkladanú reformu školstva a zdravotníctva," uviedla strana v stanovisku. Predčasné parlamentné voľby budú 30. septembra. Kandiduje v nich 24 politických strán a hnutí a jedna koalícia. Volebná kampaň sa začala 9. júna, končí sa 48-hodinovým volebným moratóriom.

Viac o téme: VoľbyDigitalizáciaMySlovensko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu