Sobota9. december 2023, meniny má Izabela, zajtra Radúz

V Smere majú s bývalým policajným prezidentom Gašparom veľké plány: Vysoké miesto na kandidátke

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Tibor Gašpar je podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica človekom, ktorý má jeho dôveru a na kandidátke strany do septembrových predčasných parlamentných volieb bude na jednej z popredných pozícií. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

archívne video

Reakcia strany Smer-SD k vysloveniu nedôvery vláde Ľudovíta Ódora (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

"Tibor Gašpar má všetky predpoklady na to, aby v prípade, že Smer-SD bude súčasťou vlády, sa mohol uchádzať aj o významné exekutívne funkcie," dodal Fico, ktorý potvrdil, že vstupuje do Smeru. Zopakoval tiež, že by bol potešený, ak by sa za stranu rozhodol kandidovať aj exminister vnútra Robert Kaliňák. Kandidátka Smeru má byť podľa Fica schvaľovaná v utorok (20. 6.). Predsedníčka strany Za ľudí a poslankyňa Národnej rady Veronika Remišová na tému predčasných volieb dodala, že strana svoj ďalší postup oznámi po ukončení rokovaní a po jeho odsúhlasení orgánmi strany. 

Na margo budúcich prezidentských volieb Fico uviedol, že Smer-SD by v prípadnej kandidatúre nepodporil súčasnú prezidentku Zuzanu Čaputovú ani bývalého šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka. Navrhuje, aby opozícia hľadala silného, národne orientovaného človeka. Podľa Remišovej je zbytočné hovoriť o tom, koho strana podporí, pokiaľ nie sú známe mená kandidátov. Zopakovala, že Za ľudí sa bude téme venovať až po parlamentných voľbách.

V Smere majú s
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Diskutujúci sa venovali sa aj téme rizika prepadnutia 800 miliónov eur z nevyčerpaných eurofondov, o ktorom informoval premiér Ľudovít Ódor. Remišová deklaruje, že z programov, ktoré mala na starosti ona, neprepadne ani euro. Na ostatných programoch pod inými ministerstvami bude podľa nej musieť tvrdo pracovať aj Ódorova vláda. Fico očakáva, že Slovensko príde z nevyčerpaných eurofondov o viac ako 1,3 miliardy eur. Dodal, že Smer-SD je ochotný podporiť vládu pri legislatívnych návrhoch týkajúcich sa čerpania eurofondov.

Viac o téme: Robert FicoTibor GašparVeronika Remišová
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu