Nedeľa1. október 2023, meniny má Arnold, zajtra Levoslav

OTRASNÝ prípad z košickej nemocnice: Zdravotník ťahal muža po zemi! Kompetentní reagujú

(Zdroj: Reprofoto - Facebook / Ferko T. )

KOŠICE - Video z košickej nemocnice, ktoré sa v posledných hodinách objavilo na sociálnych sieťach, vzbudzuje rozhorčenie. Priamo v priestoroch zdravotníckeho zariadenia totiž jeden zo zdravotníkov ťahal muža, pravdepodobne bez domova, po zemi von z nemocnice. Na prípad už reagovala aj samotná nemocnica, údajne vyvodia voči konaniu zamestnanca dôsledky.

Celé sa to údajne odohralo na urgentnom príjme v Novej nemocnici v Košiciach. Na zemi pri prenosnej posteli sedel muž, ktorý bol evidentne bez domova. Pri nohách mal barlu a igelitovú tašku,  triasol sa a bolo počuť vzlyky. Zrazu sa k nemu priblížil jeden zo zdravotníkov. To, čo urobil, však doslova vyráža dych - muža chytil za ruku a po zemi ho odvliekol von z priestorov nemocnice. "Pomôžem vám von," hovorí zdravotník. Jeho neetické správanie nasnímal na kameru jeden z pacientov, ktorý ho zdieľal na sociálnych sieťach. "Bože môj, katastrofa," hovorí ženský hlas po tom, ako pracovník nemocnice muža odvlečie von. Informoval o tom portál Aktuality.sk. 

Kompetentní konajú

Na situáciu, ktorá sa odohrala vo videu, následne zareagovala aj samotná nemocnica. Hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Monika Krišková pripomenula, že zdravotníci pracujúci na urgentných príjmoch sa neraz stretávajú s rôznymi pacientmi, a to aj asociálnym, neprispôsobivým a agresívnym prístupom ľudí. „V každom prípade je však povinnosťou zdravotníka zvládnuť takúto situáciu profesionálne, primeraným a etickým spôsobom. A pokiaľ si to okolnosti vyžadujú, aj za asistencie ochranky či polície,“ dodala hovorkyňa s tým, že uvedený prípad medzi poslednú skupinu nepatril. Ľudí ubezpečila, že okamžite po tom, ako sa zo sociálnych sietí o konaní zdravotníka dozvedeli, začali konať, pričom, ako uviedla, voči danému zamestnancovi vyvodia zodpovednosť "v súlade s pracovno-právnymi predpismi"

„Takéto konanie voči človeku, ktorý z akýchkoľvek pohnútok vyhľadá zdravotnícke zariadenie a našu pomoc, je neprípustné. Ospravedlňujeme sa aj pacientom, ktorí boli svedkami tohto incidentu,“ doplnila Krišková. Na záver dodala, že kompetentní pracovníci okrem toho dostali pokyn opätovne preškoliť celý zdravotnícky personál z Etického kódexu Univerzitnej nemocnice L. Pasteura a Etického kódexu zdravotníckeho pracovníka na oboch urgentných príjmoch.

Pod videom zverejneným na sociálnej sieti sa strhla búrlivá diskusia. Ľudia sú z konania a postupu zamestnanca zhrození, avšak, mnohí sa pýtali, prečo autor videa na mieste nezasiahol a radšej natáčal video. 

Viac o téme: ZdravotníkKošická nemocnicaMuž bez domovaNová nemocnica KošiceVyvodenie zodpovednostiVideo na sociálnej sietiEtický kódex univerzitnej nemocnice L. Pasteura
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu