Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

Lídri B9 a NATO budú v Bratislave rokovať o otázkach bezpečnosti, tvrdí prezidentka Čaputová

Zuzana Čaputová Zobraziť galériu (2)
Zuzana Čaputová (Zdroj: TASR/ Jaroslav Novák )

BRATISLAVA - Prezidenti Bukureštskej deviatky (B9) budú v utorok (6. 6.) na samite v Bratislave rokovať o viacerých otázkach spojených s bezpečnosťou regiónu a o dosahoch pokračujúcej ruskej vojenskej agresie na Ukrajine na región strednej Európy. Na stretnutí sa zúčastní aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to avizovala na sociálnej sieti.

"Lídri Bukureštskej deviatky sa pravidelne stretávajú od roku 2015, aby zladili svoje pozície pred riadnym samitom NATO. Na moje pozvanie pricestujú do Bratislavy prezidenti Bulharska, Česka, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska a Rumunska," priblížila prezidentka. Rokovanie sa uskutoční na Bratislavskom hrade.

 

Zajtra sa v Bratislave uskutoční v poradí ôsmy samit prezidentov krajín B9. Lídri Bukureštskej deviatky sa pravidelne...

Posted by Zuzana Čaputová on Monday, June 5, 2023

Popoludní sa stretne so Stoltenbergom aj premiér Ľudovít Ódor

Generálneho tajomníka Severoatlantickej aliancie Jensa Stoltenberga prijme Čaputová ešte pred začiatkom samitu aj v Prezidentskom paláci. Popoludní sa stretne so Stoltenbergom aj premiér Ľudovít Ódor. Skupina B9, ktorá spája krajiny východného krídla Aliancie, vznikla z iniciatívy prezidentov Poľska a Rumunska a prvé stretnutie lídrov sa uskutočnilo v Bukurešti. V Bratislave pôjde o ôsme stretnutie jej lídrov.

Ľudovít Ódor
Zobraziť galériu (2)
Ľudovít Ódor  (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Viac o téme: StretnutieBezpečnosťLídriBratislavaNATOZuzana ČaputováB9
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu