Pondelok, 5. jún 2023. Meniny má Laura, zajtra Norbert.

Kaliňák o jeho obvinení z podplácania: Považuje ho za nezákonné a nezmyselné

Robert KaliňákGaléria fotiek (3)
Robert Kaliňák
Zdroj: Topky/ Vlado Anjel

BRATISLAVA - Exminister vnútra a člen predsedníctva opozičného Smeru-SD Robert Kaliňák považuje obvinenie, ktoré mu bolo vznesené pre zločin podplácania, za nezákonné a nezmyselné. Povedal to na štvrtkovej tlačovej konferencii. Predseda Smeru-SD Robert Fico poukázal na to, že obvinenie je postavené na individuálnej výpovedi exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho.


"Vydaním takéhoto uznesenia bol porušený Trestný zákon a Trestný poriadok," povedal Kaliňák. Tvrdí, že vyšetrovateľka zneužila svoju právomoc. Kritizoval, že mu nebolo umožnené preštudovanie spisu.

Robert Kaliňák
Galéria fotiek (3)
Robert Kaliňák
Zdroj: Topky/ Vlado Anjel

"To, čo sa deje v posledných hodinách, nemá nič spoločné ani s demokraciou a ani s právnym štátom," zdôraznil Fico. Obvinenie Kaliňáka označil za útok proti Smeru-SD i za útok proti demokratickej opozícii. 

Opakovane hovoril o snahách zlikvidovať politickú opozíciu metódami, ktoré sú používané vo fašistických a autokratických režimoch. Opätovne kritizoval septembrový termín predčasných parlamentných volieb.

Robert Fico
Galéria fotiek (3)
Robert Fico
Zdroj: Topky/ Vlado Anjel

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila v stredu (1. 2.) exministra vnútra Roberta Kaliňáka a Jozefa Brhela st. pre zločin podplácania. Podľa polície sú obvinení podozriví z poskytnutia úplatku osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články