Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Novou šéfkou sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS je Anna Sámelová

Budova RTVS
Budova RTVS (Zdroj: TASR/Michal Svítok)

BRATISLAVA - Novou riaditeľkou sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS sa od 1. januára stala Anna Sámelová. Vo funkcii nahradí Miroslava Frindta, ktorý bol dočasne poverený vedením sekcie. Informoval o tom PR manažér RTVS Stanislav Čačko.

"S Annou Sámelovou som spolupracoval niekoľko rokov a považujem ju za jednu z najvýraznejších osobností našej žurnalistiky. Pozná veľmi dobre rozhlasové aj televízne spravodajské prostredie," uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj. Oceňuje, že Sámelová nie je len novinárkou praxe, ale má aj teoretické skúsenosti. "Na našu spoluprácu sa veľmi teším a som presvedčený, že bude prínosom nielen pre sekciu spravodajstva, ale celé vysielanie RTVS," doplnil.

Sámelová je zakladajúcou členkou Medzinárodného tlačového inštitútu IPI Slovensko, spoluautorkou viacerých etických kódexov v oblasti žurnalistiky a bola tiež členkou poroty Novinárskej ceny v Českej republike. V rokoch 2006 - 2012 zastávala post riaditeľky Centier spravodajstva RTVS. Od roku 2017 pôsobí na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Na pozíciu riaditeľky sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS nastupuje 2. januára.

"Návrat do RTVS po vyše desiatich rokoch nie je jednoduchý. Verím však, že spolu s kolegami, ktorí v rozhlasovom a televíznom spravodajstve pracujú, sa nám podarí urobiť kus dobrej práce nielen v hlavných správach, ale aj v prúdovom vysielaní oboch programových služieb RTVS," uviedla Sámelová.

Viac o téme: Šéf RTVSAnna Sámelová Sekcia spravodajstvo a publicistika
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu