Piatok, 31. marec 2023. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Šok v Krásne nad Kysucou: Vystrašení ľudia, opitý Miroslav (26) behal po obci s útočnou puškou

Ozbrojený muž skončil vo väzbeGaléria fotiek (1)
Ozbrojený muž skončil vo väzbe
Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Žilinský kraj

KRÁSNO NAD KYSUCOU - Čadčianski policajti obvinili 26-ročného Miroslava z Krásna nad Kysucou zo zločinu a prečinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Gabriely Kremeňovej sa mal obvinený muž v utorok (13. 12.) pohybovať s útočnou puškou v Krásne nad Kysucou.


Doplnila, že policajti mužovi v utorok večer obmedzili osobnú slobodu a pri dychovej skúške mu namerali 1,02 mg/l (2,13 promile) alkoholu v dychu. "Pri výkone procesných úkonov obvinenému zaistili zbrane, komponenty do zbraní a rôzne strelivo, ktoré si zadovážil bez povolenia. Zaistené veci zaslali na expertízu. Predbežným skúmaním sa zistilo, že zaistené zbrane a strelivo podliehajú povoľovaciemu konaniu a evidenčnej povinnosti," uviedla Kremeňová.

 

OZBROJENÝ MUŽ Z KRÁSNA NAD KYSUCOU SKONČIL VO VÄZBE Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci ...

Posted by Polícia SR - Žilinský kraj on Thursday, December 15, 2022

Obvinili ho aj z prečinu nebezpečného vyhrážania

Zároveň poverený príslušník PZ muža obvinil aj z prečinu nebezpečného vyhrážania, ktorého sa mal dopustiť v ten istý deň voči svojej bývalej priateľke. "Na obvineného muža bol spracovaný podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania," dodala krajská policajná hovorkyňa.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články