Piatok, 27. január 2023. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Proces v kauze Kuciak a prípravy vrážd prokurátorov v piatok nebude

Marian KočnerGaléria fotiek (1)
Marian Kočner
Zdroj: Topky/Maarty

BRATISLAVA - Pojednávanie v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a tiež v kauze prípravy vrážd prokurátorov sa v piatok (30. 9.) na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku neuskutoční. Dôvodom je práceneschopnosť predsedníčky senátu. Potvrdila to hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.


V prípade vraždy novinára a jeho snúbenice súd rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd (NS) SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú tri rozhodnutia. Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Zoltán Andruskó. 15 rokov nepodmienečne.

Peter Tóth doslova utiekol zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku

Na piatok bolo naplánované aj pojednávanie v prípade Tomáša Szabóa

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelia obžalobe štyri osoby - Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Dušan Kracina a Darko Dragič.

Tomáš Szabó bol vylúčený na samostatné konanie. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť od Mariana K. na jeseň 2017. Na piatok ráno bolo pôvodne naplánované aj pojednávanie v prípade Tomáša Szabóa. Zrušené je z rovnakého dôvodu.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články