Streda, 28. september 2022. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michael, Michaela.

Voľby 2022: Primátor Liptovského Mikuláša má troch vyzývateľov: Kandidovať bude aj vicemajster sveta v hokeji

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Roman Hanc

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – O funkciu primátora mesta Liptovský Mikuláš sa v jesenných komunálnych voľbách budú uchádzať štyria kandidáti. Okrem súčasného primátora Jána Blcháča (Hlas-SD, Smer-SD) kandidujú ekonómka Lucia Cukerová, právnik Tomáš Martaus a bývalý reprezentačný brankár Ján Laco, všetci traja ako nezávislí. Vyplýva to z informácií od mestskej volebnej komisie v Liptovskom Mikuláši.


O 25 miest v mestskom zastupiteľstve zabojuje 80 uchádzačov v ôsmich volebných obvodoch. V prvom volebnom obvode sa o priazeň voličov bude uchádzať 16 kandidátov, z ktorých si voliči vyberú štyroch poslancov. Z 23 kandidátov v druhom volebnom obvode si Liptovskomikulášania budú vyberať sedem poslancov. Voliči si v treťom volebnom obvode vyberú sedem poslancov z 19 uchádzačov o mandát.

Archívne video

V štvrtom, piatom a šiestom volebnom obvode kandidujú zhodne na jedno poslanecké miesto po dvaja ľudia. Zo 14 uchádzačov si v siedmom obvode vyberú troch poslancov. V ôsmom volebnom obvode to bude jeden poslanec z dvoch kandidátov. Voľby primátora a poslancov mestského zastupiteľstva sa budú konať na konci októbra. Budú spojené s voľbami do samosprávnych krajov.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články