Utorok, 27. september 2022. Meniny má Cyprián, Damián, zajtra Václav.

Vyšetrovanie prípadu Kajetána Kičuru pokračuje: Bol vydaný európsky vyšetrovací príkaz

Kajetán Kičura prichádza na ŠTS v Banskej Bystrici
Galéria fotiek (1)
Kajetán Kičura prichádza na ŠTS v Banskej Bystrici
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BRATISLAVA - Vyšetrovanie prípadu obvineného exšéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetána Kičuru stále pokračuje. Najnovšie bol na podnet vyšetrovateľa v zahraničí vydaný európsky vyšetrovací príkaz (EIO). Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.


Zároveň pripomenula, že pred dvoma rokmi Národná kriminálna agentúra pri prehliadke bezpečnostnej schránky obvineného zaistila päť kilogramov zlatých tehličiek. Ich úschovou bola poverená banka. Pred rokom obvinenému zaistili celý majetok. Bývalého šéfa SŠHR prepustil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v októbri 2021 z väzby na základe žiadosti vyšetrovateľky. Väzobne stíhaný bol od apríla 2020.

Kičura obvinenia odmietol

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kajetán Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články