Utorok, 5. júl 2022. Meniny má Cyril, Metod, zajtra Patrik, Patrícia.

Smer podá začiatkom týždňa návrh na odvolanie Samuela Vlčana: Chce diskutovať aj o cenách potravín

Samuel Vlčan Galéria fotiek (1)
Samuel Vlčan
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA – Opozičný Smer-SD podá návrh na odvolanie ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (nominant OĽANO) začiatkom budúceho týždňa. Chce na pôde parlamentu diskutovať o vysokých cenách potravín. Vyhlásil to vo štvrtok na tlačovej konferencii predseda Smeru-SD Robert Fico po tom, ako plénum Národnej rady (NR) SR neschválilo program schôdze k tejto téme.


"Pri tejto schôdzi nemôže vládna koalícia zarezať program," podotkol Fico. Vláda podľa neho nechce nič robiť s potravinami. "Bez akéhokoľvek zaváhania dnes vládna koalícia nehlasovala za program tejto schôdze," dodal s tým, že ho ľudsky mrzí, že schôdzu neprišli podporiť nezaradení poslanci pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD.

Archívne video: Fico začína petičnú akciu za koniec Hegerovej vlády, rokoval už aj s viacerými stranami

Upozornil, že inflácia pri potravinách môže dosiahnuť aj 20 %. "Ak to takto pôjde ďalej, tak na jeseň a budúci rok zažijú ľudia takú drahotu, o akej ani nesnívali," zdôraznil Fico. NR SR vo štvrtok nebude diskutovať o vysokých cenách potravín. Plénum neschválilo program mimoriadnej schôdze, ktorú iniciovala opozičná strana Smer-SD. Predseda strany Robert Fico avizoval, že ak nebude schválený program schôdze, Smer-SD pôjde do odvolania agroministra.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články