Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Premiér odmieta rozhodnutie SaS vetovať zvýšenie daní: Bude to však rešpektovať

(Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Premiér Eduard Heger (OĽANO) naďalej odmieta rozhodnutie SaS vetovať zvyšovanie daní. Ak si však liberáli právo veta uplatnia, bude trvať na jeho rešpektovaní v záujme zachovania koalície. Informoval o tom pred utorkovým rokovaním koaličnej rady.

"Ak si SaS bude uplatňovať veto, budem presadzovať, aby bolo rešpektované v záujme udržania vlády a koalície," povedal predseda vlády. Podotkol, že daň z regulovaného odvodu, hazardu, alkoholu či ropy považuje za legitímne nástroje v tomto čase. Heger zároveň odmietol tvrdenia ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), že by nechcel v Bruseli vyrokovať predĺženie osemmesačnej výnimky. "Tieto tvrdenia sú zavádzajúce a nepresné," podčiarkol.

Premiér Eduard Heger rešpektuje rozhodnutie Čaputovej: Postoj SaS vetovať zvyšovanie daní odmietam, dohoda k rope je dobrá

Premiér Eduard Heger rešpektuje rozhodnutie Čaputovej: Postoj SaS vetovať zvyšovanie daní odmietam, dohoda k rope je dobrá (Zdroj: Topky/Maarty)

Premiér tvrdí, že to, čo pre Slovensko dohodol, je lepšie než pôvodný návrh. Hovorí o časovo neobmedzenej výnimke na dovoz ruskej ropy, pričom pôvodný návrh hovoril o troch rokoch. Podotkol, že všetky krajiny s výnimkou Českej republiky deklarovali, že po ôsmich mesiacoch nechcú viac dovážať produkty z ruskej ropy. Jedinou výnimkou je podľa jeho slov Česko s 18-mesačnou lehotou. "Darmo by som vyrokoval výnimku na 50 rokov na vývoz produktov z ruskej ropy," poznamenal. Podčiarkol však, že z dôvodu energetickej bezpečnosti a odmietania financovania ruskej agresie na Ukrajine je potrebné čo najskoršie odpojenie sa od tohto zdroja a nájdenie alternatív.

Viac o téme: DaneSaSVetovanieEduard Heger
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu