Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Proces s Miroslavom Výbohom sa v máji nezačne

Miroslav VýbohGaléria fotiek (2)
Miroslav Výboh
Zdroj: SITA/Jakub Julény

BRATISLAVA - Proces s podnikateľom Miroslavom Výbohom sa na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v máji nezačne. Miroslav Výboh požiadal o odročenie hlavného pojednávania. Na pojednávaní chce byť osobne prítomný. Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


Súd preto zrušil termíny naplánované na 31. mája, 1. a 2. júna. „Obžalovaný sa chce osobne zúčastniť na hlavnom pojednávaní, pričom v súčasnosti mu bol Slovenskou republikou odňatý cestovný pas, voči ktorému rozhodnutiu podal opravný prostriedok, a cestovným pasom inej krajiny nedisponuje," priblížila hovorkyňa.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na neho podal obžalobu v novembri 2021 za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Obvinený bol v rámci kauzy Mýtnik III,, vydali na neho aj medzinárodný zatykač.

Na Miroslava Výboha je
Galéria fotiek (2)
Na Miroslava Výboha je vydaný európsky aj medzinárodný zatykač.
Zdroj: Minv

Právni zástupcovia Miroslava V. považujú odročenie hlavného pojednávania za správne. Advokát Martin Krakovský ozrejmil, že odročenie žiadali pre požiadavku na podanie návrhu na začatie prejudiciálneho konania podľa Zmluvy o fungovaní Európskej únie, ako aj poukázanie na nezákonnosť konania voči ich klientovi ako proti ušlému a nesplnenie podmienok pre takéto konanie, ktoré podľa neho obvinenému odopiera akýkoľvek výkon jeho obhajobných práv. Očakáva, že sudca ŠTS bezodkladne predloží Súdnemu dvoru Európskej únie návrh na začatie prejudiciálneho konania.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Vstup do dospelosti a nové zdroje príjmov

Mladí ľudia snívajú o tom, ako sa jedného dňa osamostatnia. Napriek tomu počet mladých ľudí žijúcich s rodičmi neustále pribúda. ... viac »

Najčítanejšie články