Piatok, 21. január 2022. Meniny má Vincent, zajtra Zora, Zoran, Auróra.

Kollárove nájomné byty sú v nedohľadne: Návrh sa posúva na ďalší rok

Predseda NR SR Boris KollárGaléria fotiek (1)
Predseda NR SR Boris Kollár
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA – O novele ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti ani o návrhu zákona o podpore štátneho nájomného bývania poslanci tento rok definitívne nerozhodnú. Plénum Národnej rady (NR) SR v stredu odobrilo ich presunutie z aktuálnej schôdze na ďalšiu riadnu so začiatkom 1. februára 2022.


Novela ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti, ktorá je v druhom čítaní, sa v parlamente už viackrát presúvala. Vláda schválila návrh zákona, ktorým by sa, okrem iného, zaviedli záväzné limity verejných výdavkov, 30. septembra 2020. Rokovanie o novele zákona v parlamente poznačili nezhody medzi koaličnými partnermi, koaličná SaS presadzuje v súvislosti s týmto návrhom daňovú brzdu.

Návrh zákona o podpore štátneho nájomného bývania je už rovnako v druhom čítaní. Jeho cieľom je vytvoriť prostredie, ktoré umožní výstavbu štátom podporovaného nájomného bývania s regulovanou výškou nájomného a zárukou dlhodobého bývania. Návrh zákona chce riešiť aktuálny problém v oblasti bývania na Slovensku, a to je fyzická a cenová dostupnosť bývania pre široké skupiny obyvateľstva.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články