Nedeľa, 28. november 2021. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

FOTO Ohavný čin pytliakov: Polícia objavila ďalšieho jeleňa s odrezanou hlavou

Polícia našla ďalších jeleňov s odrezanými hlavami
Polícia našla ďalších jeleňov s odrezanými hlavami
Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj
28.10.2021 11:57

SLASKÁ – V Banskobystrickom kraji rieši polícia ďalší prípad pytliactva, pri ktorom bolo objavené telo usmrteného jeleňa s odrezanou hlavou. Pozostatky zvieraťa našli tentoraz v blízkosti obce Slaská v okrese Žiar nad Hronom. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici.


Neďaleko obce Slaská bolo objavené telo samca jeleňa vo veku tri až štyri roky, rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch malo zviera odrezanú hlavu. „Polícia v Žiari nad Hronom začala trestné stíhanie za prečin pytliactva. V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na dva roky,“ priblížila polícia.

Podobné prípady sa na prelome septembra a októbra objavili aj v južných okresoch Banskobystrického kraja. Telo samca bez hlavy bolo najskôr objavené na poli medzi obcami Gregorova Vieska a Podrečany v Lučeneckom okrese. O pár dní neskôr boli pozostatky ďalšieho jeleňa objavené aj v katastri obce Čelovce v okrese Veľký Krtíš.

Podľa polície sú prípady výsledkom práce pytliakov, ktorí takýmto spôsobom počas obdobia jelenej ruje zbierajú nelegálne trofeje. Akékoľvek informácie, ktoré pomôžu pri vyšetrovaní prípadov, môže verejnosť polícii poskytnúť na telefónnom čísle 158.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články