Streda, 6. júl 2022. Meniny má Patrik, Patrícia, zajtra Oliver.

KORONAVÍRUS Očkovanie druhých dávok vakcíny AstraZeneca sa končí: Tento dátum bude posledný

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP Photo/Andrew Medichini

BRATISLAVA - Očkovanie druhých dávok vakcíny Vaxzevria (pôvodne AstraZeneca) sa končí začiatkom októbra. Posledný termín, keď bude možné aplikovať druhú dávku, je 6. október. Upozorňuje na to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, ktoré v spolupráci s vakcinačnými centrami v každom kraji otvára posledné termíny očkovania druhých dávok. Informovala o tom hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.


"Ministerstvo prostredníctvom svojho call centra telefonicky kontaktovalo všetkých čakateľov na druhú dávku, evidovaných systémom a dané termíny im boli ponúknuté. Tí občania, ktorí sú registrovaní v systéme ako čakatelia na druhú dávku Vaxzevria, no z rôznych dôvodov nemohli byť zastihnuteľní telefonicky, dostali notifikačnú SMS správu od Národného centra zdravotníckych informácií s upozornením na posledné otvorené termíny," priblížila hovorkyňa s tým, že termíny sú zverejnené na stránke ministerstva.

Aktuálne na Slovensku prebieha očkovanie druhou dávkou  Vaxzevria, očkovanie prvou dávkou vakcíny bolo ukončené k 11. máju tohto roka. Oboma dávkami bolo doposiaľ zaočkovaných 418.111 ľudí.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články