Štvrtok, 28. október 2021. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Delegáti na sneme rozhodli: Stranu Spolu povedie Miroslav Kollár

Miroslav Kollár
Miroslav Kollár
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
25.09.2021 14:49

BRATISLAVA - Novým predsedom mimoparlamentnej strany Spolu - občianska demokracia (OD) sa stal Miroslav Kollár, zvolili ho na sobotňajšom sneme strany. Potvrdil to hovorca strany Matej Bučko.


Kollár sa v statuse na sociálnej sieti poďakoval za dôveru. "Pokračujeme v práci na lepšom Slovensku, verím, že všetci SPOLU. A, samozrejme, nebudeme sa vyhýbať ani spolupráci s najbližšími partnermi," uviedol.

V súboji o post šéfa strany sa Kollár stretol s doterajším predsedom Jurajom Hipšom. V prípade oboch kandidátov išlo tiež o voľbu filozofie smerovania strany. Kým Kollár je presvedčený, že Spolu má fungovať samostatne ako stredopravá a občianskodemo­kratická strana, Hipš presadzoval spojenie s Progresívnym Slovenskom (PS), ktoré by umožnilo získať dostatočné percentá vo voľbách a využiť tak odborný potenciál strany pre vytvorenie alternatívy voči súčasnej i minulej vláde.

K spojeniu s PS vyzvala aj predsedníčka "progresívcov" Irena Bihariová, v otvorenom liste členom strany Spolu argumentovala názorovou i hodnotou blízkosťou oboch politických subjektov. Oficiálnu tlačovú konferenciu po skončením snemu má Spolu-OD naplánovanú o 17.00 h.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články