Piatok, 22. október 2021. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Obrovský rómsky bašavel v Prešove: Plný parket, ľudia nedodržiavali opatrenia ani rozostupy!

Zdroj: youtube.com / Gitano CHANNEL
21.09.2021 05:54

PREŠOV – Politici, odborníci, lekári – všetci vyzývajú ľudí k tomu, aby boli opatrní a ak môžu, nech presunú všetky masové oslavy a svadby na budúci rok. Niektorí tak spravili, iní si myslia, že sa ich to netýka a s radosťou organizujú masové akcie. Jedna taká sa počas sviatku organizovala v okrese, ktorý už bol v tom čase oranžový.


Podľa portálu pluska.sk sa v prešovskom DK ROH, v reštaurácii Klub konala počas sviatku Sedembolestnej panny Márie konala masová rómska zábava. A to bez rúšok či dodržiavania iných opatrení. Parket bol plný, nedodržiavali sa ani povinné rozostupy. Video zo zábavy je dostupné aj na sociálnych sieťach. Z neho je zrejmé, že na parkete bolo účastníkov oveľa viac, ako povoľujú hygienici a opatrenia.

Obrovský rómsky bašavel v
Zdroj: youtube.com / Gitano CHANNEL

Okres Prešov bol už od 13. septembra je v stupni ostražitosti – v tzv. oranžovej farbe. Prísnejšie opatrenia platia aj pre hromadné podujatia, ako sú svadby, oslavy či kary. V prípade protokolu OTP – teda prekonaní, očkovaní, testovaní, je dovolené organizovať svadbu, oslavu a podobne s účasťou maximálne 50 ľudí v interiéri a 100 ľudí v exteriéri. V prípade, ak sú na oslave či svadbe všetci zaočkovaní, sa tento počet zvyšuje na dvojnásobok (100 osôb v interiéri a 200 v exteriéri). Povinnosťou je zoznam účastníkov. Okrem toho je povinnosťou nosiť rúško v interiéri a na hromadných podujatiach aj v exteriéri.

Obrovský rómsky bašavel v
Zdroj: youtube.com / Gitano CHANNEL

Prešovskí hygienici údajne nemajú informáciu o tom, že by sa v Prešove počas sviatku konala nejaká rómska zábava. Okrem Prešov je už od dnes červený, epidemiologická situácia sa tam výrazne zhoršila. Pre ľudí to znamená ešte prísnejšie opatrenia, ako doteraz. 

 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/PH

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články