Piatok, 22. október 2021. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Letné radovánky zahodíme za hlavu, je tu nová PREDPOVEĎ: Týždeň v znamení nižších teplôt a príde aj dážď!

Predpoveď počasia pre Slovensko
Predpoveď počasia pre Slovensko
Zdroj: Gettyimages.com
19.09.2021 18:43

BRATISLAVA - Slovensko má letné horúčavy v oblastiach 30 stupňov Celzia pre tento rok zrejme definitívne za sebou. Aj keď leto ešte úplne nepovedalo svoje posledné slovo a september býva na teploty zradný, tento týždeň by sa predsa len mal pohybovať v nízkych teplotách, pričom v piatok má aj spŕchnuť.


Meteorológovia z SHMÚ okrem týždennej predpovede prinášajú aj varovania. V noci na pondelok (20. 9.) a nad ránom môže byť vo viacerých okresoch severného Slovenska a na východe prízemný mráz. Meteorológovia preto v tejto súvislosti vydali výstrahu prvého stupňa. Trvá od pondelka 2.00 do 7.00 h.

Letné radovánky zahodíme za
Zdroj: SHMÚ

Na väčšine územia Žilinského kraja a v okresoch Kežmarok, Levoča, Poprad, Stará Ľubovňa, Brezno, Banská Bystrica, Gelnica, Rožňava a Spišská Nová Ves môže v noci a ráno päť centimetrov nad povrchom klesnúť teplota na mínus jeden až mínus dva stupne Celzia. "Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny," upozornili meteorológovia.

Letné radovánky zahodíme za
Zdroj: SHMÚ

Pondelok

Medzi výbežkom vyššieho tlaku od severozápadu a slabnúcou tlakovou nížšou so stredom nad Ukrajinou a Bieloruskom bude od severu do našej oblasti pokračovať prílev chladného vzduchu.

Bude polooblačno až oblačno, miestami zamračené nízkou oblačnosťou, najmä predpoludním. Ojedinele prehánky, na hrebeňoch Tatier snehové. Zrána výnimočne hmla. Chladno. Najvyššia denná teplota 14 až 19 stupňov, v Žilinskom a Prešovskom kraji okolo 12 st.

Letné radovánky zahodíme za
Zdroj: predpovede.sk

Utorok

Do našej oblasti bude podľa meteorológov od západu zasahovať okraj tlakovej výše a od severu k nám bude zároveň pokračovať prílev chladného vzduchu.

Malá, prechodne zväčšená oblačnosť. V noci a predpoludním lokálne aj hmla alebo nízka oblačnosť. Ojedinele slabé zrážky. Chladno. Najnižšia nočná teplota 9 až 4, v dolinách a kotlinách miestami 3 až -2 st. Nad ránom prízemný mráz ojedinele aj v nížinách. Najvyššia denná teplota 13 až 18, v Žilinskom a Prešovskom kraji väčšinou okolo 11 st. 


Viac ohľadom predpovede počasia nájdete na našej stránke Predpovede.sk >>


Letné radovánky zahodíme za
Zdroj: predpovede.sk

Streda

Do našej oblasti bude od západu zasahovať výbežok vyššieho tlaku. Po jeho severnom okraji postúpi cez Pobaltie a Poľsko smerom na juhovýchod okraj teplého frontu.

Oblačno až zamračené, prechodne - najmä v noci - aj menej oblačnosti. Ojedinele, cez deň na severe na mnohých miestach, dážď alebo prehánky, vo vysokých polohách sneženie. Chladno. Najnižšia nočná teplota 10 až 5, v údoliach lokálne 4 až 0 st. a ojedinele prízemný mráz.

Letné radovánky zahodíme za
Zdroj: predpovede.sk

Štvrtok

Od západu postúpi do strednej Európy v brázde nízkeho tlaku vzduchu frontálny systém.

Polooblačno až oblačno, v noci a ráno lokálne aj hmlisto. Oteplenie. Ojedinele prehánky alebo dážď. Najnižšia nočná teplota 11 až 6, v údoliach ojedinele do 2 st. Najvyššia denná teplota 13 až 18, v južnej polovici západného a miestami aj na juhu stredného Slovenska okolo 20 st.

Letné radovánky zahodíme za
Zdroj: predpovede.sk

Piatok

Cez našu oblasť postúpi smerom na východ frontálny systtém spojený s hlbokou tlakovou nížou so stredom nad Škandináviou a Baltským morom.

Premenlivá, prechodne veľká oblačnosť a na mnohých miestach prehánky alebo dážď, na hrebeňoch Tatier sneženie. Veterno. Najnižšia nočná teplota 12 až 6 st. Najvyššia denná teplota 15 až 20, na severe miestami 11 až 15 st.

Letné radovánky zahodíme za
Zdroj: predpovede.sk


Galéria

Predpoveď počasia pre Slovensko

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články