Štvrtok, 28. október 2021. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Hrozivá zrážka rýchlika s Tatrou: Vyčíslili škodu! Suma, z ktorej sa vám zatočí hlava

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj
12.09.2021 11:55

SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE - Na takmer 2,5 milióna eur vyčíslili škodu, ktorá vznikla pri sobotňajšej (11. 9.) zrážke rýchlika s nákladným motorovým vozidlom v katastrálnom území obce Spišské Tomášovce v okrese Spišská Nová Ves. Informovala o tom hovorkyňa košického krajského policajného riaditeľstva Lenka Ivanová s tým, že polícia začala v prípade trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.


"Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania zostalo nákladné motorové vozidlo zn. Tatra stáť na železničnom priecestí z doposiaľ nezisteného dôvodu," uviedla s tým, že náraz rýchlika do vozidla v rýchlosti približne 100 kilometrov za hodinu, ktorej rušňovodič pre krátku vzdialenosť nedokázal zabrániť, Tatru "totálne zdeformoval". Na rýchliku došlo k "značnému" poškodeniu rušňa a prvého a druhého vozňa. Nehoda si podľa predbežného vyjadrenia lekárov vyžiadala ľahké zranenia jedného z cestujúcich.

Hrozivá zrážka rýchlika s
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

"Po dôkladnom zadokumentovaní udalosti bola celková predbežná škoda vyčíslená na viac ako 2.400.000 eur," doplnila Ivanová s tým, že dychové skúšky u rušňovodiča i vodiča nákladného motorového vozidla skončili s negatívnymi výsledkami.

Hrozivá zrážka rýchlika s
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články