Utorok, 29. november 2022. Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej, Andreas.

Práca pedagógov je dôležitou esenciou pre plánované reformy z plánu obnovy, tvrdí Heger

Eduard Heger Galéria fotiek (1)
Eduard Heger
Zdroj: Topky - Vlado Anjel

BRATISLAVA - Kvalitná práca pedagógov je dôležitou esenciou pre plánované reformy z plánu obnovy. Na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) pri príležitosti vyhlásenia výsledkov ankety o najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku s názvom Zlatý Amos. Zároveň ocenil podstatu tejto ankety, ktorá, ako tvrdí, dáva do popredia dobrý vzťah medzi žiakmi a učiteľmi.


Premiér si želá, aby sme dobrých učiteľov, ktorí pestujú u žiakov lásku k poznaniu a dobrým mravom, mali čo najviac. "Takýchto ľudí treba aj náležite oceniť a odmeniť, pretože sú to oni, kto má na deti a žiakov pozitívny vplyv," uviedol.

Titul Zlatý Amos, putovné insígnie žezlo a korunu získala Martina Miškovová zo súkromného gymnázia v Košiciach. "Je to výnimočná pedagogička, ktorá na súkromnom gymnáziu v Košiciach učí žiakov, ako vyjadriť svoj názor úctivo a s rešpektom k iným. Žiaci oceňujú najmä jej osobný a otvorený prístup k vyučovaniu," uviedol premiér.  

Ocenenie Amos sympaťák dostala Ľubica Fedorová z Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Košiciach. Premiér počas pondelkového (26. 7.) podujatia osobne odovzdal titul Zlatá škola, ktorý získali žiaci zo Základnej školy s materskou školou z Oravského Veselého.  "Cenu Jána Gašperana (detská porota) získala Slávka Strnádová zo Základnej školy s Materskou školou Pavla Demitru v Dubnici nad Váhom," uvádza sa v profile na sociálnej sieti ocenenia. Naj príbeh o učiteľovi získal študent Mário Reiter, ktorý napísal príbeh o učiteľke Martine Miškovovej zo Súkromného gymnázia Katkin park v Košiciach.

Titul Naj učiteľ národnostných menšín dostal Csicsay Karoly z Gymnázia Adyho v Štúrove. Učiteľka Jana Pierová zo Základnej školy Podsadek bola ocenená titulom Učiteľ bez predsudkov. V kategórii Pedagóg, na ktorého sa oplatí spomínať, ocenili učiteľku Máriu Recktenwald z Chmelnice a učiteľa Pavla Mičucha z Považskej Bystrice.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články