Streda, 1. december 2021. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Klus stúpa v rebríčku SaS aj mimo republikovej rady: Liberáli ho oficiálne zvolili za nového podpredsedu!

Martin Klus
Martin Klus
Zdroj: Topky/Maarty
14.07.2021 08:45

BRATISLAVA - Po tom ako sa v Pezinku uskutočnil kongres SaS, kde bol doslova hlavnou hviezdou štátny tajomník diplomatického rezortu Martin Klus, ktorý získal v rámci republikovej rady najviac hlasov, sa mu otvárajú dvere aj v jeho vlastnej strane na úrovni predsedníctva. Klusa totiž po dnešku vítajú ako nového podpredsedu Slobody a Solidarity. Na jeho zareagoval aj šéf strany Richard Sulík.


Koaličná SaS má tretieho podpredsedu strany. Stal sa ním štátny tajomník slovenského rezortu diplomacie Martin Klus. Na návrh lídra SaS Richarda Sulíka ho v utorok (13. 7.) večer zvolila republiková rada.

"Martin Klus získal obrovskú dôveru medzi členmi, ktorí ho s najviac hlasmi zvolili za člena republikovej rady. Je preto prirodzené, že mu patrí miesto aj v najužšom vedení strany. Som rád, že členovia republikovej rady si osvojili moje argumenty a zvolili Martina Klusa za nového podpredsedu," skonštatoval Sulík. Poznamenal, že sa teší na intenzívnu spoluprácu v snahe posunúť stranu dopredu.

Novozvolený podpredseda vníma zvolenie ako záväzok, prijíma ho podľa vlastných slov s pokorou. "Mojou ambíciou je, aby sme boli stranou, ktorá nestratí nikdy zo zreteľa slobodu jednotlivca a bude sa držať zdravého rozumu. Som odhodlaný pracovitosťou, ale aj skúsenosťami ukázať občanom, že sme stranou, ktorú sa oplatí voliť," povedal Klus.

Archívne video


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: TASR/Jaroslav Novák

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články