Sobota, 24. júl 2021. Meniny má Vladimír, zajtra Jakub.

Minister Krajniak o príspevkoch na deti v sume 333 eur: Peniaze dostanú rodiny už v auguste

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
23.06.2021 14:18

BRATISLAVA - Rodiny v hmotnej núdzi dostanú jednorazovo príspevok 333 eur na dieťa. Informoval o tom v stredu po rokovaní vlády minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina), materiál schválila vláda s pripomienkou.


Dotknuté rodiny by peniaze mali dostať v riadnych výplatných termínoch - tí, ktorí pomoc v hmotnej núdzi poberajú na účet, peniaze dostanú od 11. do 13. augusta a tí, ktorí dostávajú peniaze poštou, dostanú príspevok medzi 18. a 27. augustom. Pomoc je schválená pre deti z rodín, ktoré spadli počas pandémie do hmotnej núdze. "Ide približne o 13.500 detí, ktoré od marca 2020 do konca apríla 2021 spadli do hmotnej núdze a tento jednorazový finančný príspevok bude vo výške 333 eur," vyčíslil Krajniak.

Minister dodal, že v druhej fáze dostanú jednorazový príspevok aj ďalšie rodiny s deťmi, príspevok sa však zníži na 200 eur. Celkovo pôjde o pomoc 730.000 deťom, pri tejto kategórii chce rezort vyriešiť vyplácanie tak, aby peniaze odišli na účet. Koncom augusta o tom Krajniak povie viac, vtedy sa totiž zrejme bude schvaľovať materiál k druhej várke poskytovania príspevku. Krajniak vysvetlil, že každý, kto má nárok na príspevok 333 eur vyplácaný v auguste, bude o tom upovedomený.

Minister práce, sociálnych vecí
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

O tretej dávke vakcíny pre ľudí v zariadeniach sociálnych služieb chce diskutovať

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak tvrdí, že je na diskusiu, či by klienti aj zamestnanci zariadení sociálnych služieb (ZSS) nemali ešte pred zimou dostať tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Uviedol to v stredu po rokovaní vlády.

Rezort má totiž podľa Krajniakových slov dobré skúsenosti s povinnosťou očkovania v ZSS proti sezónnej chrípke. "Takže som navrhol niekoľko alternatív, ako by sme mohli urýchliť tú ochranu v ZSS a jedna z tých foriem, ktorú presadzujeme, je, že si myslíme, že by ešte v septembri mali dostať všetci klienti a zamestnanci, ktorí prejavia záujem, tretiu dávku. Aby pred tou zimnou sezónou bola posilnená tá imunita," vysvetlil minister.

Minister práce, sociálnych vecí
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

V súčasnosti je úroveň zaočkovanosti v ZSS podľa Krajniakových slov cez 80 % v prípade klientov a cez 70 % v prípade zamestnancov zariadení. To je podľa neho aj príčinou toho, že v týchto zariadeniach nákaza novým koronavírusom prudko poklesla. Krajniak tiež uviedol, že jednou z alternatív je aj to, aby museli byť novoprijatí klienti zariadení zaočkovaní. Mohli by si to podľa neho stanoviť ako podmienku priamo zariadenia.


Galéria

Minister práce, sociálnych vecí Minister práce, sociálnych vecí Minister práce, sociálnych vecí

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články