Pondelok, 20. september 2021. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Turistom vo Vysokých Tatrách pomáhali horskí aj leteckí záchranári

Zdroj: hzs
19.06.2021 18:49

VYSOKÉ TATRY – Horskí a leteckí záchranári vo Vysokých Tatrách v sobotu pomáhali slovenskej turistke, ktorá utrpela úraz nohy, a tiež mužovi, ktorý zišiel z turistického chodníka a uviazol. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.


Dopoludnia sa s horskými záchranármi skontaktoval slovenský turista, ktorý počas prechodu v oblasti Priečneho sedla stratil orientáciu. „Muž sa z ľadového voľného terénu, kde uviazol, nedokázal samostatne bezpečne vrátiť na turistický chodník,“ uvádza HZS s tým, že zásah vzhľadom na dlhú časovú dostupnosť prevzala posádka leteckých záchranárov z Popradu.

Turistom vo Vysokých Tatrách
Zdroj: hzs

Popoludní zasahovali horskí záchranári z Vysokých Tatier opäť v súčinnosti s Vrtuľníkovou záchrannou zdravotnou službou (VZZS). Pri zostupe zo Slavkovského štítu, v oblasti nad Maximiliánovou vyhliadkou, si úraz dolnej končatiny spôsobila 30-ročná žena. „Posádka VZZS so záchranárom HZS na palube smerovala k zranenej. Po prílete boli záchranár HZS spolu s lekárom VZZS vysadení pri pacientke za pomoci palubného navijaku. Po ošetrení a zafixovaní končatiny smerovala posádka s pacientkou na heliport do Starého Smokovca,“ dodali horskí záchranári s tým, že turistku následne odovzdali privolanej posádke rýchlej zdravotnej služby.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články