Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

Polícia zadržala Bielorusa, ktorý prevážal dvanástich nelegálnych migrantov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj
14.05.2021 16:15

BRATISLAVA – Policajti zadržali na východnej hranici Bielorusa, ktorý sa cez územie SR snažil nelegálne previezť 12 migrantov. Za zločin prevádzačstva hrozí 24-ročnému mužovi v prípade dokázania viny väzenie na sedem až desať rokov.


V súčasnosti obvineného muža zadržali vo štvrtok (13. 5.) ráno medzi obcami Dúbrava a Ubľa v okrese Snina. „Policajti hraničnej kontroly zastavili vozidlo, ktoré Bielorus šoféroval. Okrem neho sa v ňom nachádzalo 12 nelegálnych migrantov z Indie, Eritrey a Bangladéša,“ priblížila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Ani jeden z cudzincov vo veku od 18 do 26 rokov nemal  doklady ani povolenie na pobyt na Slovensku. „Policajti tiež zistili, že vodič mal sľúbenú odmenu vo výške 800 amerických dolárov za prevoz nelegálnych migrantov cez územie SR,“ dodala Bárdyová.

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP obvinil vodiča zo zločinu prevádzačstva, spracoval aj návrh na jeho väzobné stíhanie. "Nelegálnych cudzincov prevzali pracovníci cudzineckej polície a vykonávajú ďalšie procesné úkony smerujúce k ich vyhosteniu z územia SR,“ dodala hovorkyňa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články