Sobota, 19. jún 2021. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Španieli zúria a hovoria o agresii: VIDEO Na ich územie prúdia tisíce migrantov!

Migranti v Ceute
Migranti v Ceute
Zdroj: SITA/ AP Photo/Mosa'ab Elshamy
20.05.2021 22:05

MADRID - Španielsko obvinilo vo štvrtok Maroko z "agresie" a "vydierania" v súvislosti s hromadným príchodom tisícok marockých migrantov do španielskej enklávy Ceuta v severnej Afrike. Informuje o tom agentúra AFP.


Do Ceuty tento týždeň prevažne nerušene prešiel rekordný počet 8000 migrantov. "Je to agresia na španielske hranice i na hranice Európskej únie, a v rámci medzinárodného práva je to neprijateľné," vyhlásila ministerka obrany Margarita Roblesová v rozhovore pre španielsky verejnoprávny rozhlas.

Migranti v Španielsku
Zdroj: SITA/ AP Photo/Mosa'ab Elshamy

Melilla a Ceuta sú dve malé španielske pobrežné teritóriá v severnej Afrike, ktoré od Maroka oddeľujú vysoké ploty z ostnatých drôtov, sústavne monitorované políciou. Ide o jediné pozemné hranice Európskej únie s Afrikou, a preto sú obľúbenými vstupnými bodmi pre migrantov.

Migranti v Španielsku
Zdroj: SITA/ AP Photo/Mosa'ab Elshamy

Rekordný počet migrantov prichádzajúcich do Ceuty zaznamenali v čase diplomatického napätia medzi Madridom a Rabatom, ktoré nastalo po tom, ako Španielsko s cieľom poskytnutia zdravotnej starostlivosti prijalo Ibráhíma Ghálího, vodcu hnutia bojujúceho za nezávislosť Západnej Sahary od Maroka.


Galéria

Migranti v Ceute Migranti v Španielsku Migranti v Španielsku Migranti v Španielsku

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/France 24/The Telegraph

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články