Piatok, 18. jún 2021. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Na úteku pred políciou pod parou a bez vodičáku: Mladého vodiča zastavila až nehoda

Na úteku pred políciou zastavila mladého vodiča až nehoda
Na úteku pred políciou zastavila mladého vodiča až nehoda
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj
10.05.2021 17:12

HUMENNÉ – Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia čelí 26-ročný muž, ktorý v sobotu (8. 5.) ako vodič unikal v Humennom pred policajnou hliadkou. Za volantom sedel pod vplyvom alkoholu a aj napriek tomu, že mu plynie trest zákazu viesť motorové vozidlá. Informovalo o tom prešovské krajské policajné riaditeľstvo na sociálnej sieti.


Obvinený mal jazdiť po meste v sobotu večer. "Keď ho policajná hliadka chcela zastaviť, výzvu na zastavenie odignoroval a pokračoval ďalej v jazde smerom do centra mesta. Hliadka vodiča prenasledovala so služobným vozidlom," priblížila polícia s tým, že vodič počas jazdy ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky, s vozidlom viackrát prešiel do protismeru, predbiehal vozidlá cez dvojitú plnú čiaru. Zastavil až po náraze do iného osobného auta a mostného betónového piliera. K zraneniu osôb počas nehody nedošlo.

Na úteku pred políciou
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Ako polícia informuje, pri dychovej skúške mladík nafúkal 2,35 promile, opakovaná dychová skúška preukázala ešte vyššiu hodnotu. "Policajti lustráciou zistili, že mladý arogantný vodič bol za obdobný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdený, kde mu bol uložený zákaz činnosti viesť vozidlá všetkých druhov na dobu 42 mesiacov, ktorý platí až do apríla 2024," doplnila polícia.

Na úteku pred políciou
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj


Galéria

Na úteku pred políciou Na úteku pred políciou Na úteku pred políciou

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články