Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

O väzbe Dušana Kováčika po podaní obžaloby sa bude rozhodovať 11. mája

Dušan Kováčik
Dušan Kováčik
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
04.05.2021 14:36

BRATISLAVA - O súdnej väzbe bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika bude rozhodovať Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v utorok (11.5.). Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


"Výsluch obvineného D.K. pred sudkyňou ŠTS, ktorá bude rozhodovať o väzbe obvineného po podaní obžaloby, sa bude konať na neverejnom zasadnutí dňa 11. mája od 9.00 h na ŠTS v Pezinku," konkretizovala hovorkyňa.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na súd obžalobu na Dušana Kováčika obvineného zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a ďalších trestných činov 20. apríla. Dušana Kováčika zadržali a obvinili v októbri 2020 a stále je väzobne stíhaný. Dušan Kováčik odvtedy nepožiadal o prepustenie z väzby. Svojej funkcie špeciálneho prokurátora sa vzdal krátko po obvinení. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka nedávno nezistil dôvody na zrušenie obvinenia Dušana Kováčika. Nevyhovel tak návrhu obvineného.

Dušan Kováčik sa domáhal zrušenia uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru o vznesení obvinenia z 22. októbra 2020 v spojení s uznesením prokurátora ÚŠP o zamietnutí sťažnosti z 21. januára 2021.

Koncom marca Dušana Kováčika obvinili v novej trestnej veci, a to z prijímania úplatku. Dušan Kováčik mal prijať úplatok vo výške 50.000 eur od podnikateľa Petra Košča. Úplatok sa týka trestnej veci bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa Reháka. Polícia ho zadržala pri minuloročnej akcii Judáš. Čelil obvineniu z toho, že vynášal informácie o odposluchoch skupine sýkorovcov. V prospech gangu mal pracovať minimálne v rokoch 2000 až 2011.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články