Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

SPUTNIK V sa už testuje v Maďarsku: Ministrovi obrany nevadí, že Matovič zmluvu nečítal!

Zdroj: Topky/Maarty
18.04.2021 16:00

BRATISLAVA - Minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že v Maďarsku sa už testujú vzorky ruskej vakcíny Sputnik V. Keďže zmluvu na jej dodávku dohadoval exminister zdravotníctva Marek Krajčí a tím na rezorte zdravotníctva, Naďovi neprekáža, že Igor Matovič zmluvu nečítal. Vyhlásil to v relácii TV Markíza Na telo.


Poslanec Smeru-SD Ladislav Kamenický uviedol, že Smer podporuje očkovanie Sputnikom V. Tému Sputnika V však Matovič podľa neho využil politicky vo svoj prospech.

Robia na tom

"Pokiaľ vieme, už necelý týždeň prebiehajú samotné testy. Dostali Sputnik zo Šarišských Michalian, kde je uskladnený, a robia na tom. Očakávame do dvoch týždňov výsledky testov," povedal Naď s tým, že odišli len vzorky. Ak laboratórium v Maďarsku vakcínu odobrí, bude sa ňou podľa Naďa dať očkovať.

SPUTNIK V sa už
Zdroj: Topky/Maarty

Poznám milión zmlúv, ktoré sa uzatvárajú a premiér ich nečíta

Matovič vakcínu Sputnik V dohadoval podľa Naďa len politicky. "Poznám milión zmlúv, ktoré sa uzatvárajú, a predseda vlády ich nečíta," doplnil. Matovič ešte vo funkcii premiéra podľa neho nepotreboval čítať zmluvu, keďže ju dohadoval minister zdravotníctva. Kamenický si myslí, že ak by to Matovič myslel vážne, už by sa Sputnikom očkovalo.

SPUTNIK V sa už
Zdroj: Topky - Ján Zemiar

Kamenický chce, aby sa zverejnila zmluva aj list ruskej strany. Naď súhlasí so zverejnením zmluvy hneď, ako to bude možné. Minister potvrdil, že vakcíny Sputnik V boli zaplatené neskôr. "Ak sme naozaj pochybili, treba sa pýtať ministerstva zdravotníctva," vysvetlil. Kamenický sa zatiaľ očkovať nedá, urobil by tak len vtedy, ak by to potreboval napríklad pri cestovaní do zahraničia. Naď sa už nechal zaočkovať prvou dávkou vakcíny od Pfizeru.

Nekompetentná vláda

Naď reagoval aj na prieskum dôveryhodnosti politikov, v ktorom vyšiel premiér Eduard Heger ako tretí najdôveryhodnejší, pričom Matovičovi dôvera výrazne klesla. Na otázku, či by v OĽaNO neuvažovali o výmene na poste predsedu, povedal, že v OĽaNO sa nepozerajú na prieskumy popularity.

Zopakoval, že premiér je prvý medzi rovnými a je koordinátorom. Kamenický reagoval, že prezidentka Zuzana Čaputová mala šancu nevymenovať Matoviča za ministra financií. Vláda je podľa neho nekompetentná a je dôležité ísť do referenda o predčasných voľbách. Minister obrany zároveň skritizoval poslanca Györgya Gyimesiho za jeho komunikáciu voči predstaviteľom rezortu diplomacie. Považuje ju za neadekvátnu a poslanec by sa mal podľa neho ospravedlniť.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články