Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

Pán premiér Heger by mal reagovať! Hlas opäť kritizoval Matoviča: Je zbabelý odpovedať

Tlačová konferencia strany Hlas - sociálna demokracia
Tlačová konferencia strany Hlas - sociálna demokracia
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
09.04.2021 12:19

BRATISLAVA - Mimoparlamentná strana Hlas-SD vyzýva premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), aby zastavil nebezpečné konanie svojho ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) a aby si od neho vyžiadal informácie o ceste do Moskvy i Budapešti. K jasnému stanovisku vyzýva aj šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka (nominant SaS). Informovala o tom hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.


"Je absolútne neprijateľné, aby Igor Matovič pokračoval vo svojich svojvoľných krokoch v zahraničnej politike a odmietal o nich informovať tak najvyšších ústavných činiteľov, ako aj slovenskú verejnosť," poznamenal Hlas-SD. Korčok by mal dať podľa strany jasné stanovisko k tomu, že "zahraničná politika SR sa proti všetkým pravidlám, zákonom a zvyklostiam ocitla v rukách človeka, ktorý musel po roku opustiť úrad predsedu vlády pre svoje totálne zlyhanie a ktorému nedôveruje 82 percent ľudí na Slovensku".

Tlačová beseda ministra financií
Zdroj: Topky/Maarty

Matoviča označil Hlas-SD za najväčšieho slovenského konšpirátora, ktorý už niekoľko dní šíri bludy o tom, ako niekto na najvyšších miestach štátu vyvolal jeho odchod z premiérskeho kresla a spôsobili zásadné komplikácie vakcíne Sputnik V. "Expremiér je zároveň zbabelý odpovedať na oprávnené otázky médií a občanov, kto mu dáva mandát na kroky, ktoré absolútne svojvoľne podniká. Porušuje pri tom všetky svoje kompetencie a nesmierne nebezpečným spôsobom sa zahráva s bezpečnosťou a zahraničnopolitickým renomé Slovenska," uzavrel Hlas-SD.


Galéria

Tlačová konferencia strany Hlas Tlačová beseda ministra financií

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články