Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

Polícia upozorňuje na podvodníkov: Takto sa snažia od ľudí dostať peniaze

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
03.04.2021 13:48

BRATISLAVA - Polícia upozorňuje, aby verejnosť, predovšetkým seniori, boli obozretní a nedávali cudzím ľuďom finančné úspory. Ako uviedli na sociálnej sieti, mnohí podvodníci môžu ľudí osobne či telefonicky kontaktovať s ponukou okamžitej pomoci pri predchádzaní alebo liečbe ochorenia COVID-19.


Podvodníci sa zvyknú predstaviť ako pracovníci krízového štábu COVID centra, či napríklad ako lekári. Ľudí zvyknú osloviť s emotívnym príbehom, v ktorom tvrdia, že príbuzný je v kritickom stave, na pľúcnej ventilácii a potrebuje očkovaciu vakcínu, za ktorú treba zaplatiť v hotovosti vopred, prípadne na účet v banke. Pozor si treba dávať aj vtedy, keď človeka niekto cudzí osobne osloví, zatelefonuje alebo elektronicky kontaktuje s cieľom predať napríklad rúška, dezinfekčné prostriedky, rukavice, lieky na podporu imunity alebo liečby nového koronavírusu.

Polícia tiež pripomína, že treba zbystriť, ak si niekto žiada peniaze za očkovaciu vakcínu. Polícia odporúča nereagovať na takýto predaj, cudzie osoby nevpúšťať do svojho príbytku, nezasielať peniaze na konkrétne účty. Zavolať treba príbuzným a overiť si tieto fakty. Rovnako treba kontaktovať políciu na telefónnom čísle 158.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články