Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

Prokurátor ÚŠP zasiahol: Podal sťažnosť v prípade prepustenia Zoroslava K. a Jarmily U.

Zoroslav Kollár na NAKA v Nitre.
Zoroslav Kollár na NAKA v Nitre.
Zdroj: Maarty
08.03.2021 13:33

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v pondelok na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) písomnú sťažnosť voči prepusteniu bývalej podpredsedníčky Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmily U. a podnikateľa Zoroslava K. z väzby. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. O sťažnosti bude rozhodovať NS SR.


Sudca ŠTS v Pezinku vyhovel žiadosti Jarmily U. a prepustil ju na slobodu. Potvrdil to obhajca Peter Erdös, ktorému bolo uznesenie doručené v pondelok. Sudca prijal písomný sľub obvinenej  a nahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka s tým, že jej uložil primerané povinnosti a obmedzenia a zároveň nariadil aj kontrolu technickým zariadením, tzv. náramkom.

Prepustenie Zoroslava K. zase v piatok (5. 3.) potvrdil jeho obhajca Martin Berec. Výsluch oboch obvinených prebehol koncom februára a sudca rozhodol 2. marca. Následne sa uznesenie doručovalo procesným stranám.

Jarmila U. a Zoroslav K. boli zadržaní a obvinení koncom októbra v rámci akcie NAKA pod názvom Víchrica. Obvinený a aktuálne väzobne stíhaný v tejto veci je aj bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III David L. Dôvodom väzobného stíhania trojice obvinenej z prijímania úplatku, prípadne zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu, bola obava z možného ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články