Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Prokurátor podal na súd dohodu s obvineným žilinským exsudcom: Je obvinený za korupciu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
23.02.2021 15:04

PEZINOK - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku návrh na schválenie dohody o vine a treste s obvineným bývalým žilinským sudcom Pavlom P.


Ten je obvinený zo zločinu prijímania úplatku a pre korupčné delikty. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová. "Podrobnosti nebudeme v súčasnosti uvádzať, pretože budú predmetom prejednávania na súde," uviedla hovorkyňa. Prokurátor podal návrh dohody na súd 17. februára. Schvaľovať ju bude na svojom verejnom zasadnutí ŠTS, pracovisko Banská Bystrica 3. marca.

Bývalého krajského sudcu Pavla P. zadržali v septembri v rámci policajnej akcie Plevel. Do väzby jeho a ďalšie tri osoby zobral ŠTS, pracovisko Banská Bystrica a následne aj Najvyšší súd SR. Medzi väzobne stíhanými bol aj žilinský okresný sudca Daniel B. Príslušníci NAKA zadržali v rámci akcie pôvodne 11 osôb.

Medzi zadržanými bola aj bývalá predsedníčka Krajského súdu v Žiline Eva K., ktorú prepustili bez obvinenia na slobodu. Zadržaná bola však opäť v rámci tohtoročnej januárovej akcie Plevel 2 a je stíhaná od februárového rozhodnutia NS SR väzobne.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články