Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

KORONAVÍRUS Víkendové testovanie Karlovej Vsi vykázalo pozitivitu 0,46 percenta

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Roman Hanc
21.02.2021 19:07

BRATISLAVA - V bratislavskej Karlovej Vsi otestovali počas soboty (20. 1.) a nedele na odberových miestach zriadených samosprávou 6336 ľudí.


Infekciu novým koronavírusom zistili u 29 testovaných. "Percentuálna pozitivita za víkend je na úrovni 0,46 percenta," dodala samospráva na sociálnej sieti.

Pozitivita testov počas víkendu bola v Stupave pod 0,5 percenta

Pozitivita počas víkendového testovania v Stupave sa drží pod pol percentom prípadov. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti. "V sobotu (20. 2.) sa otestovalo 1833 osôb, pozitívne výsledky na nový koronavírus malo osem z nich. Pozitivita bola na úrovni 0,44 percenta," uviedla samospráva.

KORONAVÍRUS Víkendové testovanie Karlovej
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Do nedeľňajšej 14.00 h sa otestovalo 1248 občanov. "Pozitívne testy na koronavírus mali šiesti, čo znamená pozitivitu 0,48 percenta," dodalo mesto. V Stupave je k dispozícii počas víkendu šesť odberových miest. Mesto informovalo, že vzhľadom na personálne a organizačné možnosti i finančné náklady pre samosprávu zabezpečuje plošné víkendové testovanie vo svojej réžii poslednýkrát.

V Jelšave cez víkend otestovali 898 ľudí, pozitivita bola 2,67 %

Dovedna 898 ľudí otestovali na ochorenie COVID-19 počas tohto víkendu na odbernom mieste v Mestskom dome kultúry v Jelšave v Revúckom okrese. Pozitívnych bolo 24 osôb, čo predstavuje pozitivitu 2,67 percenta. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Milan Kolesár.

„Oproti minulotýždňovému kolu sa situácia trochu zlepšila, nesmie nás to však 'učičíkať'. Nepoľavme, prosím, v dodržiavaní opatrení, stále patríme medzi najviac 'pliagou zamorené' okresy,“ apeloval primátor.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články