Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

Advokátska komora sa pridala k ústavnej sťažnosti Martina R. vo vzťahu k jedinej veci

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
31.01.2021 08:17

BRATISLAAV - Slovenská advokátska komora (SAK) sa pridala k ústavnej sťažnosti advokáta Martina R. vo vzťahu k jedinej veci a to je formulovanie skutkovej vety pri jeho obvinení. V rozhovore to uviedol predseda SAK Viliam Karas.


„Jeho obvinenie bolo formulované ako obvinenie v spojení s poskytnutím právnej rady klientovi. A preto sme požadovali nápravu,“ spresnil predseda. K ústavnej sťažnosti sa SAK pripojila takzvaným listom amicus curiae. „Nesúvisela s inými okolnosťami tohto prípadu. Nebolo by to ani namieste,“ dodal Karas. SAK nemá podľa neho z Ústavného súdu SR zatiaľ žiadne informácie o vývoji tejto sťažnosti.

Najvyšší súd SR 17. decembra 2020 rozhodol, že advokát Martin R., zadržaný v októbri 2019 v rámci akcie Apač, zameranej voči skupine takáčovcov, zostáva vo väzbe. NS SR mu predĺžil väzbu o päť mesiacov do konca mája 2021.

Martin R. sa podľa Iniciatívy advokátov za právny štát “previnil” tým, že obhajoval osoby v rámci organizovanej skupiny, ktorej členovia sú obvinení zo závažných trestných činov. Tvrdia, že doteraz nebol v rámci trestného konania predložený jediný vecný dôkaz o tom, že by konal nad rozsah výkonu advokácie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články