Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

KORONAVÍRUS frustruje celú Európu: Podľa Pellegriniho je to u nás ešte horšie

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
Zdroj: Topky/Maarty
29.01.2021 19:52

BRATISLAVA - Frustráciu z nekončiacej pandémie nového koronavírusu je podľa lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho cítiť v celej Európskej únii (EÚ), na Slovensku je to však ešte horšie.


„Tak chaotické riadenie boja proti korone som nevidel v žiadnom štáte EÚ. Na Slovensku je to podstatne horšie ako v iných krajinách, a to je vizitka vlády,“ povedal v diskusii na TASR TV. Podľa Pellegriniho si mnohí európski lídri aj napriek koronakríze udržiavajú vysokú úroveň podpory voličov. „Igor Matovič je jediný líder, ktorý počas krízy tak výrazne prepadol u občanov,“ tvrdí. S prvou, jarnou vlnou epidémie sa pritom podľa Pellegriniho obidve vlády vyrovnali relatívne dobre.

„Nehovorím, že jeho vláda spravila všetko zle. Aj rúška sú v poriadku, aj dodržiavanie odstupu a hygiena. Aj testovanie, pokiaľ sa robí cielene, tam, kde treba,“ uviedol líder Hlasu-SD. „Bol som rád, že vláda nadviazala na mnohé z opatrení a pohli sme sa ďalej, ale nesúhlasím, že veci nepodcenila." Kabinet Igora Matoviča (OĽANO) podľa neho nevyužil leto na prípravu krajiny na druhú vlnu a úplne zlyhal v novembri po prvom celoslovenskom testovaní. Poukázal na to, že premiér Matovič priznal zodpovednosť svojej vlády za 4000 mŕtvych a miliardovú škodu, za ktorú podľa neho môže minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


„To som tiež ešte v inej krajine nevidel,“ poznamenal Pellegrini. Prvé kolo aktuálneho celoslovenského skríningu podľa neho samosprávy zvládli dobre. Podotkol, že otázkou zostáva, či sú antigénové testy na takúto aktivitu vhodné a či ide o efektívny spôsob testovania. Priblížil, že Hlas-SD podporuje očkovanie na báze dobrovoľnosti. Je proti tomu, aby sa ľudia v EÚ v budúcnosti "kastovali" podľa toho, či majú, alebo nemajú očkovací preukaz. „Vírus nezmizne a očkovanie bude trvať ešte veľa mesiacov," pripomenul. Chýba mu tiež, že sa štát nezameral viac na prevenciu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články