Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

Slovenská advokátska komora stále nemôže informovať o disciplinárkach advokátov

Budova Slovenskej akadémie vied
Budova Slovenskej akadémie vied
Zdroj: TASR - Štefan Puškáš
29.01.2021 09:40

BRATISLAVA – Slovenská advokátska komora (SAK) stále nemôže informovať o „disciplinárkach“ advokátov. „Nie je tu žiaden posun,“ uviedol v rozhovore predseda SAK Viliam Karas. Ministerstvo spravodlivosti SR chce riešiť otázku disciplinárnej zodpovednosti právnických profesií v rámci kreovania disciplinárneho poriadku pre Najvyšší správny súd (NSS) SR.


„Mrzí ma to, lebo jedným z mojich cieľov je stransparentnenie disciplinárnych konaní komory. Aby bola verejnosť informovaná o tom, že je u nás vyvodzovaná disciplinárna zodpovednosť,“ podotkol Karas, ktorý vykonáva funkciu predsedu SAK od januára 2021.

Komora podľa neho realizuje každoročne viac ako 100 disciplinárnych konaní. „Približne v 70 prípadoch je vyvodená zodpovednosť voči konkrétnemu advokátovi. Bohužiaľ, nevieme a nemôžeme o tom informovať,“ dodal s tým, že SAK v júni 2020 predložila rezortu spravodlivosti návrh legislatívneho riešenia. Komora zaznamenala vyhlásenie rezortu spravodlivosti, že návrh plánuje implementovať. „Na rokovaniach s ministerstvom sa budeme pýtať aj na túto otázku,“ zdôraznil.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články