Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Ministerstvo školstva očakáva, že COVID automat sa pred jeho sfunkčnením ešte bude meniť

Minister školstva Branislav Gröhling
Minister školstva Branislav Gröhling
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
21.01.2021 10:15

BRATISLAVA - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR očakáva, že po ukončení a vyhodnotení skríningového testovania na Slovensku sa COVID automat ešte pred jeho sfunkčnením bude meniť a upravovať.


Uviedol to odbor komunikácie rezortu školstva v reakcii na predsedu mimoparlamentnej strany Spolu Juraja Hipša, ktorý navrhuje zmenu COVID automatu tak, že školy sa budú otvárať ako prvé. "Momentálne sa COVID automat nepoužíva na monitorovanie epidemiologickej situácie a nastavovanie pravidiel v jednotlivých regiónoch," pripomenul rezort školstva.

Hipš tvrdí, že vláda sľubuje po skríningovom testovaní návrat detí do škôl. V prípade stredoškolákov je to však podľa neho pri súčasne nastavených pravidlách neisté. "Stredné školy majú byť otvorené až pri druhom stupni COVID automatu. Pri súčasnom stave by sa stredoškoláci dostali do škôl možno v apríli. Vo veľmi optimistickom variante," uviedol. 


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Predseda mimoparlamentnej strany poukázal tiež na to, že skôr ako k znovuotvoreniu stredných škôl by malo dôjsť k otvoreniu vlekov, terás, kín a kostolov. Preto navrhuje, aby bol COVID automat upravený. "Ministerstvo školstva urobí všetko pre to, aby sa žiaci mohli bezpečne a čo najskôr vrátiť do škôl, ak to epidemiologická situácia dovolí," uviedol rezort školstva.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články