Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

KORONAVÍRUS V nemocniciach Svet zdravia na Zemplíne je 154 pozitívnych pacientov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Roman Hanc
15.01.2021 17:31

MICHALOVCE - Aktuálny počet pacientov s ochorením COVID-19 v štyroch nemocniciach siete Svet zdravia na Zemplíne je 154. Najviac ich je v Michalovciach, najmenej v Trebišove. Situácia so zdravotníkmi je stabilizovaná, väčšina zamestnancov zariadení je už aj zaočkovaná. Potvrdila to komunikačná špecialistka súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti Jana Fedáková.


"V michalovskej nemocnici je k dnešnému dňu na covidových lôžkach hospitalizovaných 56 pacientov, z toho traja potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie (UPV) a 47 kyslíkovú liečbu," priblížila aktuálnu situáciu v najvyťaženejšej zemplínskej nemocnici siete Fedáková. Druhý najvyšší počet pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19 eviduje nemocnica v Humennom.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Zdravotníci sa tam starajú o 49 takýchto pacientov, pričom zdravotný stav jedného z nich si vyžaduje napojenie na UPV a 18 kyslíkovú liečbu. Vo vranovskej nemocnici je s ochorením COVID-19 aktuálne hospitalizovaných 27 pacientov. Traja z nich sú napojení na UPV, ďalších 19 potrebuje podpornú kyslíkovú liečbu.

Najmenej, 22 pacientov, eviduje na covidových lôžkach nemocnica v Trebišove. Aj tam si zdravotný stav jedného z nich vyžaduje pomoc UPV, kyslíkovú liečbu ďalších 15. Ako Fedáková doplnila, Svet zdravia aktuálne v týchto štyroch nemocniciach eviduje spolu 78 zamestnancov v domácej karanténe.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články