Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

KORONAVÍRUS Polícia je v pozore: Premiérovi Matovičovi sa muž vyhrážal smrťou, začali trestné stíhanie

Matovičovi sa istý muž vyhrážal odreazaním hlavy.
Matovičovi sa istý muž vyhrážal odreazaním hlavy.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák, Facebook/Polícia Slovenskej republiky
15.01.2021 11:00

BRATISLAVA/PREŠOV - Situácia už zašla skutočne priďaleko. Počas toho ako vláda počas pandemickej situácie prichádza pod vedením premiéra Igora Matoviča s určitými opatreniami sa bežne ozývajú aj nesúhlasné ovácie či kritika. No to, čo napísal istý muž z východu Slovenska na adresu premiéra už musela riešiť aj polícia. Išlo totiž o vyhrážky smrťou!


Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. Príslušník z obce Stropkov už začal dokonca aj trestné stíhanie pre prečin nebezpečného vyhrážania.

KORONAVÍRUS Polícia je v
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Vyhrážky cez sociálnu sieť

Má ísť o muža, ktorý v istej skupine s názvom "Anjelské hliadky na Slovensku" zverejnil dva príspevky, ktorých kontext bol značne výhražný. V úvode popisuje, že mu kvôli komplikáciám ohľadom opatrení pre Covid-19 zomrela blízka rodinná osoba. Týmto zdôvodňuje svoje nasledujúce riadky. "Ak je tu Matovičova chamraď, ktorá mu odtiaľ z tejto skupiny donáša správy, odkáž tomu tvojmu *****, že ja ***** si idem po jeho hlavu! (..) Hráš sa na boha a ľuďom berieš životy, teraz sa karta obracia," píše sa v desivom statuse.

KORONAVÍRUS Polícia je v
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Polícia hovorí o trojročnom treste 

Polícia pripomína, že ľudia sa na sociálnej sieti falošne domnievajú, že sú anonymní a skrytí.  "Za uvedené konanie hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. Polícia nebude tolerovať takéto vyhrážky cez sociálne siete. Je potrebné si uvedomiť, že za sociálnu sieť sa nemožno skryť a aj takéto vyjadrenia môžu mať trestnoprávnu dohru," dodala polícia.


Galéria

Matovičovi sa istý muž

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články